Mata do akupresury to gadżet, który jakiś czas temu był mega popularny. To ta dobra moda, bo mata robi mega robotę – pomaga się zrelaksować, nie wymaga dużo pracy i jest bardzo prosta w użyciu ! Jednak, żeby była skuteczna, warto trzymać się kilku prostych zasad :

1. Znajdź swój sposób

Protestuj różne metody używania maty tak, żeby znaleźć najlepszy dla siebie – jeśli nacisk jest za mały, wyciągnij wkład z maty i połóż się ją podłodze. Jeśli jest za duży – kładź się na macie w koszulce albo połóż ja na miękkim podłożu.

Pamiętaj, że odczucia będą inne w zależność od wielu czynnikowi – nawet ilości stresów i napięć w ciągu dnia. Znajdź swój sposób na to konkretne użycie maty.

2. Skup się na sobie

Czytanie książki czy siedzenie w telefonie na macie może brzmieć kusząco – w końcu trochę odwrócimy uwagę od tego co boli – ale nie do końca o to chodzi. Niech to będzie chwila na poczucie swojego ciała. Układ nerwowy lubi relaksować wie w trybie „tu i teraz”. Skup się na swoim oddechu, spróbuj go maksymalnie spowolnić, zastanów się, gdzie czujesz najwiecej spięcia.

3. Panie, ile tego?

Ogólnie zaleca się „leżenie na macie” od 10-50min, codziennie, ale możecie zacząć od używania co 2 dni, obserwując jak się czujecie.

Moja rutyna z matą.

Maty używam przed spaniem, kładę się z nią do łóżka przy zgaszonym świetle, na gołe plecy.Leżę do momentu, w którym czuję, że zaczynam usypiać, wtedy wyjmuje matę z pod pleców i idę spać.

Macie matę do akupresury ? Korzystacie ? Macie na nią swoje ulubione sposoby?

close

Newsletter

Nie spamujemy, zapisując się otrzymasz informacje o nowych produktach i nowościach na stronie! Przeczytaj naszą poliytkę prywatności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *